UZAKTAN EĞİTİM BİRİMİ
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Uzaktan Eğitim Birimi Ofisinde ;
 
1) 3 Adet Ses yalıtımlı akustik kabin yapılmıştır. Bu kabinlerde eğitmenlerimiz ders içeriklerini hazırlamaktadırlar. Tamamen ses geçirmeyen özellikteki kabinler sayesinde ders içeriklerimiz en etkin ve ders esnasında öğrencinin dikkatini dağıtacak unsur bulunmayacak şekilde hazırlanmaktadır.
 
2) Kabinlerimizde 2 Adet 27" Wacom tablet ( Karbon tablet) ve 4 Adet Surface tablet bulunmaktadır. Bu tabletler sayesinde Öğretim üyeleri dersi kalem ile etkin ders ortamındaki gibi anlatabilmektedirler. Öğrencilere dikkat çekeceği noktaları altı çizili şekilde belirtebilmektedirler. Böylece dersi izleyen öğrencilerinin dikkati tamamen derste tutulabilmektedir ve öğrencinin dersten alacağı verimi üst seviyeye çıkarmaktadır.
 
3) Birim Ofisinde personelin kullanımında olan 3 adet yüksek hızlı masaüstü bilgisayarlar bulunmaktadır. Bu bilgisayarlar ile Camtasia, I-Spring, InDesign gibi içerik geliştirme programları ile eğitim içerikleri hazırlanmakta ve okulumuzda kullanılan LMS eğitim platformunda öğrencilere yayınlanmaktadır.